Екип от професионални експерти, включително представители на пивоварна ЗАГОРКА, ще оценява обективно всички „зелени“ проекти, които имат за цел да облагородят градската среда в град Стара Загора и региона
Конкурсът „Загорка Зелен Фонд 2022“, чиято цел е да подкрепи проект, свързан с облагородяване на градската среда в град Стара Загора и региона, навлезе в следващата си фаза. Независимото експертно жури, което ще оцени обективно всички „зелени“ проекти е вече факт, като традиционно в него ще се включат професионалисти от най-различни области, включително представители на пивоварна ЗАГОРКА.
И тази година в платформата за кандидатстване на компанията, неограничен брой идеи могат да подават физически лица и неправителствени организации от цялата страна, не по-късно от 1 декември 2022 година. Всички кандидатури трябва да бъдат обвързани с опазването на околната среда или да имат социална насоченост, така че от реализирането на проекта да могат да се възползват максимално много хора.
В журито на „Загорка Зелен Фонд 2022“ ще се включат: доц. д-р Марина Стефанова, директор на магистърска програма „Отговорно и устойчиво управление“ и директор на ESG академията, Елена Стоева, председател на УС на СНЦ „Зелени Балкани – Стара Загора“, Георги Генчев, съосновател и ръководител на екипа на Информационния портал за неправителствените организации в България (NGOBG.info), Сашка Панайотова, журналист и Мирчо Христов, експерт „Международни партньорства и проекти“ в „Държавна опера-Стара Загора“, член на сдружение „Творчески колектив НА УЛИЦАТА“ и част от Международен младежки център – Стара Загора. Милена Москова, старши бранд мениджър в ЗАГОРКА, Катерина Кирова-Миланова, мениджър „Корпоративни комуникации и устойчиво развитие“ в ЗАГОРКА и Венцеслав Дойчев, мениджър технически проекти в ЗАГОРКА, ще бъдат от страна на водещия пивовар в страната.
Оценяването на зелените проекти ще продължи до 31 декември 2022 година, като победителят в конкурса ще донесе на своите създатели финансова награда в размер на 1000 лева, а реализирането на проекта ще започне веднага след обявяването му през месец януари 2023 година на територията на Стара Загора и региона.
Повече информация за Загорка Зелен фонд и Загорка Юбилейно пиво, можете да откриете тук.
За ЗАГОРКА АД, част от корпорация HEINEKEN
Пивоварна Загорка отбелязва своя 120-годишен юбилей от създаване си в Стара Загора. Още от откриването на „Бирарията” през 1902 г. от д-р Кожухаров, пивоварната се превръща в символ на града, а Загорка е любимата бира на поколения българи. През 1994 г. „Загорка” АД се присъединява към глобалното семейство на HEINEKEN. От тогава до днес компанията се ангажира да развива своя бизнес устойчиво и отговорно чрез платформата си за устойчиво развитие „Създаваме по-добър свят“, като насочва своите усилия в три сфери, в които може да направи положителна промяна: опазване на околната среда, социална отговорност и отговорна консумация.
Портфолиото на компанията предлага разнообразие от висококачествени продукти, които отговарят на вкуса на взискателния български потребител – Загорка, Heineken, Ариана, Birra Moretti, Amstel, Stolichno, Starobrno, Desperados и сайдер Крадецът на ябълки. В подкрепа на отговорната и умерена консумация, ЗАГОРКА предлага портфолио от безалкохолни предложения с 0.0% алкохол: Загорка 0.0%, Heineken 0.0 и Ариана Радлер 0.0%.
През 2013 г. МОСВ отличава „Загорка” АД с наградата „Зелена България” за бизнес с цялостен принос за опазване на околната среда. От 2015 г. досега, ЗАГОРКА печели челни места в конкурса за „Най-зелените компании в България” в сектора на бързооборотни стоки и е най-зелената и отговорна компания в бирената индустрия, според консуматорите.
За Загорка Зелен Фонд
„Загорка Зелен Фонд“ е национален публичен конкурс за генериране на идеи, насочен към подпомагане устойчивото развитие на Стара Загора и региона. Загорка Зелен Фонд се провежда от 2011 г., като част от програмата на „Загорка“ АД за корпоративна социална отговорност и устойчиво развитие. „Създаваме по-добър свят“ и до сега по линия на „Загорка Зелен Фонд“ компанията е предоставила безвъзмездно над половин милион лева за развитието на местната общност.