Поредица от образователни инициативи обединява учителите от Кюстендил и региона

Издателство „Клет  България“ организира дискусионни срещи на 20 януари и 13 февруари в хотел „Кюстендил“

Учителите в детските градини и началните училища в гр. Кюстендил и региона ще имат възможността да се включат в дискусионни срещи за бъдещето на образованието, организирани от издателство „Клет България“. Първата от тях – „Една вълшебна ситуация в детската градина“, ще се проведе на 20 януари от 14:00 ч. в хотел „Кюстендил“, като целта ѝ е да изследва значението на емоциите в обучението и възпитанието в предучилищна възраст. Следващият месец – на 13 февруари от 14:00 ч., ще се проведе и втората инициатива – „Един учебен час“, в която началните учители от региона могат да обсъдят еволюцията на българското образование – „От Рибния буквар до електронния учебник “.  

Събитията целят да дадат поле за обмен на идеи, иновации и добри практики сред педагогическата общност, като продължават успешната традиция на издателството да предоставя актуални и полезни ресурси за учителите. За участие в дискусионните срещи е необходимо учителите да се регистрират в сайта на издателството:  klett.bg .

Учителите са основополагащи фигури в живота на всеки един ученик. Те са двигателите на промяната, които със своите знания и опит помагат на децата да се изградят като личности и да развият най-различни умения. Затова с дискусионните срещи се стараем да създадем пространство за обмяна на идеи и опит и да подкрепим преподавателите в мисията им да възпитават, мотивират и насочват. Изключително щастливи сме, че отново имаме възможността да бъдем в Кюстендил. Миналата година останахме много впечатлени от креативността и идеите на учителите и с нетърпение очакваме да ги видим отново“ – коментира Владимир Колев, управител на издателство „Клет България“.  

За втора поредна година издателство „Клет България“ организира дискусионни срещи с учители от над 30 града в България, сред които е и Кюстендил – град с богати традиции в образованието и културата. Още през 1820 г. там е построено килийно училище, в което се е изучавало четене, писане и църковно пеене. Впоследствие на негово място се основава взаимното училище „Св. св. Кирил и Методий“, което и до ден днешен напомня за стойността на образованието и неговото значение за развитието на обществото. Тези срещи са част от мисията на „Клет България“ да подкрепя професионалното израстване на учителите, като им предоставя платформа за споделяне на добри практики и иновативни подходи. 

Свързани публикации

Министър Йоловски: За постигане целите на „Цифровото десетилетие“ трябват комплексни действия

Изпълнението на целите на „Цифровото десетилетие“ изисква комплексни дейности на различни публични институции на национално ниво. Това заяви…